Moravskoslezský kraj Moravskoslezský kraj Moravskoslezský kraj

Domov NaNovo, p.o.
(dříve Zámek Nová Horka, p.o.),
je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

Chráněné bydlení v Novém Jičíně

fotogalerie
Chráněné bydlení na ul. Slovanská
Adresa: Ul. Slovanská 1555/13
741 01 Nový Jičín
Chráněné bydlení na ul. Dlouhá
Adresa: Ul. Dlouhá 1866/42
741 01 Nový Jičín

Popis

Služba je určena lidem s mentálním postižením s nízkou nebo střední mírou podpory při zajištění chodu domácnosti, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, zajištění stravy, v pracovním nebo sociálním začlenění a v dalších běžných činnostech.

Služba chráněného bydlení na ulici Slovanské je poskytována v rodinném domě, kde jsou dvě samostatné bytové jednotky celkem pro 10 klientů. V 1. nadzemním podlaží je jedna bytová jednotka, kde je pět jednolůžkových pokojů, obývací pokoj s kuchyní, koupelna a WC. 1. nadzemní podlaží je bezbariérové díky umístěné schodišťové sedačce.
Byt ve 2. NP je bariérový. Tady bydlí pět mobilních klientů v pěti jednolůžkových pokojích. K dispozici jim je také sociální zařízení a obývací pokoj společně s jídelnou a kuchyní.
Služba v chráněném bydlení je zajištěna vždy od 6 do 19 hod., v noci je asistent přítomen v domě nebo je v pohotovosti na telefonické zavolání.

Služba chráněného bydlení na ulici Dlouhé je poskytována v bytě 2+1, který je umístěn ve zvýšeném přízemí čtyřpodlažního panelového domu a je bariérový. Služba je určena pro dvě osoby. V bytě jsou dva jednolůžkové pokoje, společná kuchyň a sociální zařízení. Služba je zajištěna pouze během dne. Byt je od vilky na ulici Slovanské vzdálen asi 1,5 km.

Město Nový Jičín nabízí velkou škálu návazných služeb (obchody, restaurace, bazén, kadeřník, lékaře, atd.) a možností k trávení volného času.