Moravskoslezský kraj Moravskoslezský kraj Moravskoslezský kraj

Domov NaNovo, p.o.
(dříve Zámek Nová Horka, p.o.),
je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

Týden sociálních služeb ČR

26.09.2016


V termínu 3.–9. 10. 2016 proběhne již VIII. ročník TÝDNE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB ČR pořádaný Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR a Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR.

Organizace Domov NaNovo, p. o. se zapojí do TÝDNE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB, který proběhne 3. - 9. října.

Naše služby chystají tyto aktivity:


Chráněné bydlení Sedlnice pozve ve čtvrtek 6. 10. do služby místní potenciální žadatele o službu, kteří mají předsudky vůči využití služby chráněného bydlení.

Chráněné bydlení Kopřivnice ve spolupráci s Denním stacionářem Kopretina a Školou Sv. Zdislavy plánují v týdnu sociálních služeb zorganizovat sportovně zábavné dopoledne pod názvem Hry bez hranic. Na čtvrtek 6. 10. připraví uživatelé obou služeb pro děti Školy Sv. Zdislavy zajímavý program, při kterém budou mít funkci organizátorů a rozhodčích. Akce proběhne v tělocvičně školy. Pokud se akce podaří, mohla by se stát do budoucna hezkou a pravidelnou tradicí.

V chráněném bydlení Nový Jičín proběhne setkání Den plný her.
Obyvatelky domu (klientky) si pozvou na návštěvu děti a s pomocí asistentek se budou starat o jejich zábavu. Připraví pro ně rozptýlení v domě, a pokud počasí dovolí, tak i na zahradě.
Děti budou mít možnost podívat se, jak obyvatelé chráněného bydlení bydlí, seznámí se s jejich domácími mazlíčky a mohou si s nimi zahrát společenské hry nebo na elektrické piano.
Aby nám na tento den zůstala aspoň dočasně malá připomínka, děti mohou barevnými křídami pomalovat zeď na zahradě.

Domov pro osoby se zdravotním postižením ve Studénce pořádá v pátek 7. 10. Den otevřených dveří.


tyden-socialnich-sluzeb-cr-2016.pdf
den-otevrenych-dveri-7-10-2016.pdf