Moravskoslezský kraj Moravskoslezský kraj Moravskoslezský kraj

Domov NaNovo, p.o.
(dříve Zámek Nová Horka, p.o.),
je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

Chráněné bydlení v Kopřivnici

fotogalerie
Chráněné bydlení na ul. Záhumenní
Adresa: Záhumenní 562
742 21 Kopřivnice
Chráněné bydlení na ul. Dukelská
Adresa: Dukelská 691/5
742 21 Kopřivnice

Popis

Služba je určena lidem s mentálním postižením s nízkou nebo střední mírou podpory při zajištění chodu domácnosti, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, zajištění stravy, v pracovním nebo sociálním začlenění a v dalších běžných činnostech.
Služba v chráněném bydlení je zajištěna nepřetržitou asistencí.

Služba na ulici Záhumenní je poskytována v rodinném domě, kde jsou dvě samostatné bytové jednotky celkem pro 10 klientů. V každém bytě je pět jednolůžkových pokojů, obývací pokoj s kuchyní, koupelna a WC. Celý objekt je bezbariérový díky samostatnému výtahu i pro invalidní vozík. Vilka je umístěna blízko centra města. Město Kopřivnice nabízí velkou škálu návazných služeb (obchody, restaurace, bazén, kadeřník, lékaře, atd.) a možností k trávení volného času.

Služba chráněného bydlení na Dukelské ulici je poskytována v částečně zrekonstruovaném bytě, ve starším čtyřpodlažním cihlovém domě bez výtahu. Byt je v třetím patře, bariérový, ale prostorný, pro účel služby dobře dispozičně řešený. Bydlí zde dvě osoby, každá má svůj pokoj, dále mají společný obývací pokoj, kuchyň s jídelním koutem, koupelnu a WC. Z kuchyně je vchod na zasklenou lodžii.
Byt je v blízké vzdálenosti domu na Záhumenní ulici.