Moravskoslezský kraj Moravskoslezský kraj Moravskoslezský kraj

Domov NaNovo, p.o.
(dříve Zámek Nová Horka, p.o.),
je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

Chráněné bydlení v Novém Jičíně

fotogalerie
Chráněné bydlení na ul. Slovanská
Adresa: Ul. Slovanská 1555/13
741 01 Nový Jičín
Chráněné bydlení na ul. Dlouhá
Adresa: Ul. Dlouhá 1866/42
741 01 Nový Jičín

Popis

Služba je určena lidem s mentálním postižením s nízkou nebo střední mírou podpory při zajištění chodu domácnosti, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, zajištění stravy, v pracovním nebo sociálním začlenění a v dalších běžných činnostech.

Služba na ulici Slovanská je poskytována v rodinném domě, kde jsou dvě samostatné bytové jednotky celkem pro 10 klientů. V 1. nadzemním podlaží je jedna bytová jednotka, kde je pět jednolůžkových pokojů, obývací pokoj s kuchyní, koupelna a WC. Byt je bezbariérový.
V bytě ve 2. podlaží je také pět jednolůžkových pokojů. I zde mají klienti k dispozici a obývací pokoj společně s kuchyní, sociální zařízení a samostatné WC.
Služba v chráněném bydlení je zajištěna nepřetržitě.

Služba chráněného bydlení na ulici Dlouhé je poskytována v bytě 2+1, který je umístěn ve zvýšeném přízemí čtyřpodlažního panelového domu a je bariérový. Služba je určena pro dvě osoby. V bytě jsou dva jednolůžkové pokoje, společná kuchyň a sociální zařízení. Služba je zajištěna podle individuálních potřeb klientů. Byt je od vilky na ulici Slovanské vzdálen asi 1,5 km.

Město Nový Jičín nabízí velkou škálu návazných služeb (obchody, restaurace, bazén, kadeřník, lékaře, atd.) a možností k trávení volného času.