Popis

Služba je určena lidem s mentálním postižením s nízkou nebo střední mírou podpory při zajištění chodu domácnosti, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, zajištění stravy, v pracovním nebo sociálním začlenění a v dalších běžných činnostech.
Služba v chráněném bydlení je zajištěna nepřetržitou asistencí.

Služba je poskytována v rodinném domě, kde jsou 3 samostatné bytové jednotky celkem pro 12 klientů. V 1. nadzemním podlaží je jedna bytová jednotka, kde jsou tři jednolůžkové a jeden dvoulůžkový pokoj, obývací pokoj s kuchyní, dvě koupelny s WC. 1. nadzemní podlaží je bezbariérové díky speciální úpravě.

V 2. nadzemním podlaží jsou dvě bytové jednotky, z toho je jedna garsoniéra pro dvě osoby a bytová jednotka pro pět osob, kde jsou tři jednolůžkové a jeden dvoulůžkový pokoj, obývací pokoj s kuchyní, dvě koupelny s WC.

Vilka je umístěna v malé obci, v její blízkosti se nacházejí města Studénka, Příbor, Kopřivnice, Bílovec nebo Nový Jičín. Obec Sedlnice nabízí návazné služby (obchody, restaurace, kadeřník, atd.) a možnosti k trávení volného času.

 

top